Demirören Medya Grubu ve Kanal D’ye Kınama

Kanalınızda yayınlanan ‘Bir Umut Yeter’ adlı dizisindeki bazı nitelemeler ve ifadeler, Türkiye’de yaşayan ve “Çerkes” ortak ismiyle bilinen Abaza, Adige, Asetin, Çeçen ve Dağıstanlı toplam 5 milyonu aşkın Kuzey Kafkasyalı toplumu incitmiştir.
Son zamanlarda hadsiz, bilgisiz ve özensiz bazı kişilerin, bu tarz yayın ve söylemlere, reyting uğruna bilerek ya da bilmeyerek senaryolarında yer vermeyi alışkanlık haline getirmeleri; ulusal yayın yapan kanalların da denetlemeden veya bilerek yine reyting uğruna  yayınlamaları affedilir ve hoş görülür bir tutum değildir.
Toplumun ve temsilcisi biz sivil toplum kuruluşlarının beklentisi, bu tarz rencide edici ve üzücü yayınların tekrarına prim verilmemesi adına; Kanal D televizyonu ve Demirören medya grubu olarak gerekli hassasiyeti göstererek, dizinin gelecek ilk bölümünün yayınında bir özür metni ve açıklamasına yer verilmesi olacaktır.

Aksi halde hukuki yollara başvurulacaktır.

•Abhaz Dernekleri Federasyonu

•Birleşik Kafkas Dernekleri Federasyonu

•Çerkes Dernekleri Federasyonu

•Oset-Alan Kültür Derneği 

392 total views, 2 views today

1 Comment

  1. Rifasim dedi ki:

    – “Sütü bozuk bunun” O ne demek? “Bunun anasıyla diğer kızların anası bir değil demek”
    – “Ama Allah’ı var çok ‘güzel kız’dı, tam bir ‘Çerkes güzeli’ydi”
    Bunun için dile dökülen Çerkesliği ve sokağa dökülen Çerkesleri akli selime davet eder, selimliğinden şüphe edilmeyecek hafıza ve akıllarını bu yaptıkları protestonun sonrasında yeniden mantık ve protesto mantığı terazisinde değerlendirmelerini tavsiye ederim.

Yorum Yap